KÖTÜ SÖZ SAHİBİNİNDİR! SÖZ OLA KESE SAVAŞI SÖZ OLA KESTİRE BAŞI YAĞ İLE BAL EDE BİR SÖZ

0

Meral Akşener’in Bingöl’de esnaf ziyaretleri sırasında Şehit ağabeyi Tahir Gürmen’in İyi Parti Genel Başkanı’na “Meral Akşener’in Selahattin Demirtaş ile kahvaltı yapabileceği” vaadine tepki göstermesi üzerine, İP Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın şehit yakınının boğazına sarılarak ortamdan uzaklaştırmak istemesi, bacısına yönelik ağza alınamayacak bir şekilde küfretmesi olayı, tüm yurtta infiale sebep olmuştur. Yurdun her tarafında protesto eylemleri gerçekleştirildi.  Yazılı ve görsel medya ile sosyal medyada büyük tepkiler meydana geldi.

Bu tepkiler karşısında, önce yalan, iftira ve provokasyon diyerek şehit ağabeyini suçlamış, görüntüler yayınlanınca da özür videosu yayınlamak mecburiyetinde kalmıştır. Özür açıklamasında ise Partililerinden ve Genel Başkanından özür dilemiş ama küfrettiği şehit bacısından ve ağabeyinden özür dilemediği gibi hakaretamiz bir üslup sergilemiştir.

“Benim kardeşimin vücudu parçalandı, günlerce ayaklarını aradık!” diyen bir şehit ağabeyinin feryadına küfürle cevap vermek, tehdit etmek ve ısrarla özür dilememek nasıl bir ruh halinin yansımasıdır?

Ağza alınamayacak böyle bir küfrün, hele hele bir milletvekili tarafından yapılmış olmasını esefle karşılıyor ve şiddetle kınıyoruz.

Türkkan, İP Grup Başkanvekilliğinden istifa ettirildi ama hem bulunduğu Parti’de hem de TBMM’de vekilliğe devam etmektedir.

Milletin Meclisi’nde; Milleti temsil etmek, milletin hakkını savunmak ve onların dertlerine çare bulmakla yükümlü olan bir milletvekilinin milletin bacısına sövmesi üzücü olmasının ötesinde çok ayıptır. Böyle bir şahsın şu ana kadar, Genel Başkanı “bayan” olan bir partiden halâ atılmaması da üzüntü verici bir durumdur.

Bu kişi, en kısa zamanda hem Partisi’nden hem de Milletin Meclisi’nden istifa ettirilmeli, istifa etmiyorsa derhal atılmalıdır.

Bu olayla ilgili söylenmesi gereken önemli bir husus da; bazı siyasi partilerin, onları destekleyen bazı yazılı ve görsel medyanın,  kadın hakları deyince bir bardak suda fırtınalar koparan sözde kadın hakları savunucularının üç maymunu oynaması ve sessiz kalışlarıdır. Bu da onların samimiyetsizliğini ve ikiyüzlülüğünü göstermektedir.

Sövülen, hakarete uğrayan kadın; şehit bacısı olduğu için mi kınama dahi yapmadınız.

Yarın başka bir kadına hakaret edildiğinde (Ne kadına, ne erkeğe, hiç kimseye hakaret edilmesini asla ve asla kabul etmeyiz!) hangi yüzle yapılan hakareti kınayacaksınız? Bundan sonra kadın hakları söylemlerinizi nasıl dile getireceksiniz? Utanmayacak mısınız?

Türkiye ve İslâm coğrafyası ŞER İTTİFAKI (ABD, İNGİLTERE, AB, İSRAİL ve VATİKAN)’NIN KÜRESEL KUŞATMASI ile karşı karşıyadır.

Her zamankinden daha çok birlik ve dayanışmaya ihtiyacın olduğu bir dönemden geçildiği unutulmamalıdır.

Gerginliği artırıcı, ayrıştırıcı, kamplaştırıcı bir dil ve söylemden kaçınılmalıdır.  Özellikle siyasilerin bu hususa azami özen göstermeleri gerekir.

Bu olağanüstü günlerden geçerken içeride birlik ve dayanışmanın mutlaka sağlanması gerekir.

2023 seçimlerinin yaklaşmakta olduğu bu dönemlerde herkes ama özellikle siyasilerin yapacaklarını, projelerini, hayallerini halka en güzel bir tarzda anlatmaları gerekir. Birbirini karalamadan, milleti kamplara bölmeden, ülkenin geleceği için neler tasarladıklarını ifade etmelidirler.  Bu milleti fırkalara ayıracak her söz ve davranış bu millete felaket getirecektir. Bunun vebali çok büyüktür ve hiçbir siyasetçi bu vebalin altından kalkamaz.

Yüce Allah, İbrahim Suresinin 24-26. ayetlerinde; “Güzel söz; kökü yerde, dalları gökte olan güzel bir ağaca benzer. O ağaç, Rabbinin izniyle meyvelerini her zaman verir. Allah, insanlara böyle örnekler verir ki, düşünüp ibret alabilsinler. Kötü bir söz ise gövdesi toprağın üstünde destek bulmuş bir ağaca benzer, dayanağı yoktur, onun.”  ve İsra Suresi 53. ayetinde ise;

“Kullarıma, sözün en güzel olanını söylemelerini söyle. Çünkü şeytan aralarını açıp bozmaktadır. Şüphesiz şeytan insanın açıkça bir düşmanıdır.” ifade etmektedir.

Bu ayetler çerçevesinde herkes kendine çekidüzen vermelidir.

Henüz vakit varken, yarın çok geç olabilir.

 

UMRAN KÜLTÜR VE MEDENİYET HAREKETİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir