S-400 SAVUNMA SİSTEMLERİ ALMAK BİZİM İÇ MESELEMİZDİR!

0

Rusya’dan satın aldığımız S-400 Savunma Sistemlerinin teslimat zamanı yaklaştıkça ABD’den tehditler de dozunu artırarak devam ediyor.

Amerika; “S-400 anlaşmasının Haziran’ın ilk haftasına kadar iptal edilmemesi halinde çeşitli yaptırım kararları uygulayacağını; F-35 Müşterek Savaş Uçağı Projesi’nden Türkiye’yi çıkaracağını ve vaat edilen 100 adet F-35 uçağının teslimatını durduracağını ve ayrıca NATO’nun da muhtemel tepkisinin olacağını” yetkili ağızlarından sık sık ifade ediyor.

ABD’nin, Rusya’dan S-400 Savunma Sistemlerinin alınması konusunu iç işlerimize karışacak boyutlara taşıması kabul edilecek bir durum değildir. Türkiye kendi güvenliği için ne gerekiyorsa onu yapacak güce ve iradeye sahip bir ülkedir. Bunu; başta ABD olmak üzere, İsrail, AB ülkeleri ve NATO iyi bilmelidir.

Konu ile ilgili Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın yaptıkları açıklamaları yerinde buluyor, destekliyor, dik duruşlarını takdirle karşılıyor ve bu duruşlarını devam ettirmelerini diliyoruz…

ABD ve NATO bize yaptırım uygularsa, Türkiye, ülkemizdeki Amerikan ve NATO Üslerini derhal kapatmalı ve NATO ile ilişkileri askıya almalıdır.

Hiç zaman geçirmeden, 2016/8858 sayılı (“Çok Yüksek Hazırlık Seviyeli Müşterek Görev Kuvvetinin Faaliyetine İlişkin Esaslar”ın belirlendiği, Meclis kararı olmadan 48-72 saat içinde öncü unsurların, 5-7 gün içinde ana unsurların topraklarımızda konuşlandırılması, başka bir ülkeye geçişlerde  kullandırılması için NATO güçlerinin yetkilendirilmesi) Bakanlar Kurulu kararı derhal iptal edilmeli ve geçmişte yapılmış olan ikili anlaşmalar gözden geçirilmelidir.

Aldığımız S-400 ve almayı düşündüğümüz S-500 Savunma Sistemlerini Irak, Suriye, Doğu Akdeniz, Ege ve diğer Bölgelerimizde güvenliğimizi tehdit eden ülkelere karşı savunma amaçlı olarak kullanacağız. Amerika’nın bu anlaşmayı iptal ettirmek için bu kadar ısrarcı olmasının sebebi Doğu Akdeniz ve Kıbrıs çevresinde bulunan ve toplam değeri 3 trilyon Dolar olduğu ifade edilen, 60 milyar varil petrole eşdeğer hidrokarbon rezervinden Türkiye’yi uzak tutmaktır.

ABD’nin öncülüğündeki Şer İttifakı, genelde halkı Müslüman olan ülkelere ve özelde Türkiye’ye karşı fiili bir savaşın içindedirler. Her yönden bizi kuşatmaya çalışıyorlar. Yer altı ve yer üstü kaynaklarımıza çökmek, bizi sömürmek ve etnik, mezhebi parçalara ayırarak daha kolay yönetebilecekleri bir duruma sokmak istiyorlar. Bu saldırının karşısında durabilmek için kendi kültür ve medeniyet değerlerimiz etrafında kenetlenerek iç bütünlüğümüzü sağlamalı ve İslâm aleminin birlik ve dayanışmasını gerçekleştirmeliyiz.  Dost ve müttefik gibi görünen düşmanlara karşı, bir an önce yerli ve milli sanayimizi geliştirmek mecburiyetindeyiz.

Kendi silahımızı kendimiz yapmalıyız…

Bunun için milli seferberlik ilan etmeliyiz…

 

UMRAN KÜLTÜR VE MEDENİYET HAREKETİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir